Aymara pruhovaný

Informace o chovu

Chov Lukáše Říhy

Krmení mých aymar

V tomto článku se budu zabývat krmením mých aymar.A také se s Vámi podělím o můj názor na krmení.
Mý aymarové mají neustále k dispozici suchou směs zrní, která se skládá z:
  • slunečnice (bílá, černá, žíhaná) 35%
  • proso (tři druhy) 35%
  • oves 20%
  • různé drhy zrnin 10%
Směs si míchám sám.A teď můj názor.Myslím, že ten kdo se pokouší papoušky odchovat(jakékoliv) a má nějaké zkušenosti a především se zajímá o své svěřence tak je schopný si míchat směsi sám.Protože pokud se papouškům věnuje tak chovatel ví co komu chutná a co ne.A proto by měli být směsi individuální.Ovšem kdo si chce kupovat namíchané směsi ať kupuje.Je to jeho věc.Ale je to o něco dražší.Já osobně jsem pro míchání vlastních směsí.To je můj názor a teď zpět ke krmení mých aymar.

Aymary dále krmím: piškoty, máčeným a klíčeným zrním, zeleninou a ovocem.Piškoty dávám co nejčastěji.Někdy i máčené v mléce.

Zrní si klíčím v obyčejných plastových průhledných miskách.Směs zrnin nasypu do misky.Do misky naliju vodu tak aby každé zrnko bylo ponořené ve vodě.Zrní nechám ve vodě asi 24 hodin a pak jej propláchnu pod vlažnou tekoucí vodou....Zrní nechám pořádně okapat a dám jej do suché misky.Někdy dám ptákům i máčené zrní.Především v době osamostatňování mláďat.Zrní nechám klíčit 48 hodin.Pak je zrní připraveno ke zkrmení.

Ovoce, zeleninu a zelené dávám podle sezony.Nejčastěji ovšem:jablko, pomeranč, banán, hrušku, mrkev, papriku, listy a květy smetanky lékařské(pampelišky).

Vaječnou míchanici si nejčastěji dělám sám.Uvařím natvrdo 5 vajec a mrkev.Nakrájím a smíchám.Žádnou strouhanku ani nic podobného nedávám, protože mi to ptáci potom nežerou.

To je vše o krmení mých aymar.Přeji Vám pěkný den Lukáš
Žádné komentáře